وزیر بازرگانی اعلام کرد:

 

 

وزیر بازرگانی از ارسال 50 درصد میوه مورد نیاز شب عید از استان های شمالی کشور به استان های مختلف خبر داد و گفت: ‌مرحله توزیع نیز از 24 اسفند ماه در نقاط مختلف کشور آغاز می‌شود.

 

‌مهدی غضنفری در حاشیه همایش هم‌اندیشی و راهبردی طرح ملی خرید اعتباری (میزان 1) ‌به خبرنگاران گفت: ‌‌همه ساله خرید و ذخیره سازی میوه از طریق مباشران بخش خصوصی به عنوان طرف قرارداد وزارت بازرگانی صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، وزیر بازرگانی درباره بازار شب عید نیز توضیح داد: ‌‌امسال نیز به تبعیت ازبرنامه های هرساله که به نقطه تکامل نزدیک می شود،‌ بازار به خوبی درحال مدیریت است.

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه های عرضه مستقیم کالا و فروش فوق العاده درروزهای کنونی عنوان کرد: ‌گزارش های دریافتی نشان می دهد که استقبال چشمگیری از نمایشگاه های بهاره شده است و مردم نیز از خرید خود راضی هستند.

غضنفری یادآور شد: با کنترل و نظارت مستمر توسط بازرسان شورای اصناف و وزارت بازرگانی، قیمت‌ها در ‌بازار درحال کنترل است.

وی با بیان اینکه از فروشندگان نمایشگاه های عرضه مستقیم انتظار می رود کالاهای خود را 10 تا 20 درصد پایین تر از نرخ بازار به فروش برسانند، اظهار داشت: ‌در فروش فوق العاده نیز باید این اتفاق رخ دهد.

وزیر بازرگانی افزایش تقاضا برای برخی اقلام همچون مواد پروتئینی و تخم مرغ را مورد توجه قرار داد و گفت: توزیع ‌تخم مرغ مورد نیاز از طریق ذخایر برخی اتحادیه‌ها در حال انجام است.

وی در ادامه توصیه ای نیز به مردم داشت و گفت: با توجه به اینکه ممکن است تعطیلات قبل از سال نو بیشتر از سال های گذشته باشد و برآن مبنا نیز مسافرت‌ها شکل می گیرد بهتر است خرید مایحتاج روزهای پایانی سال شامل میوه و مواد غذایی متناسب با نیاز و مصرف باشد.

به اعتقاد وزیر بازرگانی، ‌مدیریت خرید و مصرف در شرایط هدفمندی یارانه ها نیز به نفع اقتصاد خانوارها است.


15 میلیارد تومان خرید در شبکه میزان 1

وزیر بازرگانی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طرح میزان از چند ماه گذشته به صورت آزمایشی آغاز شده و کارت هایی نیز برای بهره مندان این طرح صادرشده است،‌ گفت: تاکنون 300 هزار کارت برای کارکنان آموزش و پرورش صادر شده و بیش از 15 میلیارد تومان خرید را در شبکه سامانه خرید نشان می‌دهد.

غضنفری با بیان اینکه طرح میزان رضایت کاربران را به همراه داشته است، ‌گفت:‌ سامانه طرح میزان با پیوستن شش وزارتخانه از روز جاری 16 اسفند ماه وارد مرحله دوم اجرا شد.

به گفته وی، هم اکنون 17 بانک برای پیوستن به طرح اعلام آمادگی کردند و 15 بانک نیز آماده ارایه تسهیلات هستند و تعداد تولید کنندگان و توزیع کنندگان علاقه مند به حضور دراین طرح نیز افزایش یافته است.

غضنفری گفت: تاکنون چهار هزار و 600 قلم کالا به این طرح پیوستند و تعداد توزیع کنندگان ( فروشگاه های زنجیره ای )‌ نیز 14 برند است.

وزیر بازرگانی ابراز امیدواری کرد طرح میزان در مراحل بعدی علاوه بر کارکنان دولت سایر اقشار مردم رانیز تحت پوشش خود قرار دهد.

غضنفری همچنین در پاسخ به پرسشی دیگر مبنی برنحوه استفاده از تجارت الکترونیک دراین طرح گفت: ‌نباید انتظار داشته باشیم که تجارت الکترونیک به یکباره گسترش یابد بلکه به مرور و پس از ایجاد اعتماد نسبت به نوع خرید و فروش در این فضا می توان آن را گسترش داد.

وی گفت: در طرح میزان توزیع کنندگان کالای خود را در معرض دید مردم قرار می دهند و خرید واقعی صورت می گیرد پس این طرح با سیستم مجازی متفاوت است و نوعی خرید مجازی و واقعی در کنار یکدیگر قرار گرفتند.

وزیر بازرگانی تاکید کرد: هنوز در دنیا اعتماد کامل به سیستم خرید مجازی به وجود نیامده و باید به مرور اعتماد ایجاد شود.

کلید واژه های خبر:
وزیر بازرگانی ، 

کد خبر: 10308

آدرس صفحه خبر:

http://www.shabanews.ir/News/No/10308